telefon 686612d4ad

 

Az Apple nemrégiben sürgős figyelmeztetést adott ki 98 ország iPhone-felhasználói számára, mivel a kémprogramokkal való támadások veszélye növekedett.

Hirdetés

Ez az év második ilyen figyelmeztetése, áprilisban már 92 országot érintett hasonló riasztás. Bár az iPhone-ok híresek a magas szintű biztonsági intézkedéseikről, a népszerűségük miatt továbbra is vonzó célpontot jelentenek a hackerek számára.

Az Apple a „fenyegetési értesítések” révén értesíti a felhasználókat, ha úgy látja, hogy kémprogramok célpontjává váltak.

Ezek az értesítések különösen azok számára aggasztóak, akik munkájuk vagy tevékenységük miatt kiemelten értékes célpontok lehetnek, mint például újságírók, politikusok vagy aktivisták.


Az Apple ugyan nem közli, hogy pontosan mely országokat érinti a fenyegetés, de az érintetteknek mindenképp érdemes komolyan venniük a figyelmeztetést.

Hogyan védekezhetsz

Az első lépés, hogy mindig telepítsd az iPhone-odra elérhető legújabb szoftverfrissítéseket. Az Apple frissítései rendszeresen tartalmaznak olyan biztonsági javításokat, amelyek segítenek megakadályozni a támadásokat és védik a felhasználói adatokat.

Továbbá érdemes megfontolni az iPhone „Zárt mód” funkciójának aktiválását, amely korlátozza a telefon bizonyos funkcióit, hogy minimalizálja a kémprogramok által kihasználható sebezhetőségeket.

Ez a mód ugyan korlátozhatja a telefon használhatóságát, de biztonságot nyújt a lehallgatásokkal szemben.

Ha még nagyobb biztonságra vágysz, jelentkezhetsz a Google „Speciális védelem programjára”, amely kifejezetten a bizalmas adatokkal rendelkező és potenciálisan célzott támadásoknak kitett felhasználóknak nyújt védelmet. A program bizonyos korlátozásokkal jár, de cserébe növeli a biztonságot.


 

Mac számítógép használata esetén fontold meg egy olyan víruskereső szoftver telepítését, amely képes az iPhone-odat is átvizsgálni rosszindulatú programok után kutatva.

NSA tippjei a védekezéshez

Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) szintén javasol néhány egyszerű, de hatékony trükköt, amellyel megvédheted magad a hackerektől.

Ezek közé tartozik például az automatikus Wi-Fi és Bluetooth csatlakozások kikapcsolása, amikor nem használod őket, vagy az eszközök újraindítása heti rendszerességgel, amely segíthet megakadályozni a kémprogramok tartós telepítését.

A figyelmeztetések és a védelmi lépések fontossága abban rejlik, hogy bárki célponttá válhat, és a megfelelő óvintézkedések segíthetnek elkerülni a komolyabb adatvédelmi problémákat.

Ha iPhone-t használsz, különösen fontos, hogy tisztában legyél ezekkel a veszélyekkel és a védekezés lehetőségeivel.

forrás